PL EN
Lilijka Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu im. Armii Krajowej

W najbliższym czasie

Brak wpisów w terminarzu do wyświetlenia.

Więcej w terminarzu

Terminarz

2018 niedziela 4 Listopad
Oficjalna Inauguracja Tygodnia Niepodległości
04.11.2018
Kategoria:
  • Hufiec Harcerzy
  • Hufiec Harcerek
  • ZHR Bielsko-Biała

Udział w przemarszu, mszy i apelu biorą jednostki i kadra ZHR na Podbeskidziu oraz rodzice, sympatycy, zainteresowani bielszczanie.

 
Opis wydarzenia:

W niedzielę, 4 listopada odbędzie się uroczystość inaugurująca tydzień harcerskich obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w naszym mieście. O godzinie 16.00 harcerki i harcerze należący do ZHR na Podbeskidziu zgromadzą się na Placu Wolności w Bielsku-Białej, skąd w asyście orkiestry harcerskiej wyruszą do Katedry Św. Mikołaja. W katedrze, o godz. 17.00 będzie miała miejsce Msza Św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Prof. Biskupa Romana Pindla. Następnie, ok. godz. 18.15 na Starym Rynku, zgromadzeni wezmą udział w uroczystym Apelu Harcerskim. Do uczestnictwa w przemarszu, Mszy Św. oraz Apelu harcerze serdecznie zapraszają mieszkańców miasta, sympatyków harcerstwa i wszystkich tych, których sercom droga jest Polska.


Na zakończenie, zgromadzonym na Rynku uczestnikom wydarzeń, zostanie rozdanych 100 biało-czerwonych flag na drzewcach z pamiątkowym grawerem, przygotowanych na tę okazję przez harcerki i harcerzy z bielskiego środowiska ZHR.