PL EN
Lilijka Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu im. Armii Krajowej

W najbliższym czasie

Brak wpisów w terminarzu do wyświetlenia.

Więcej w terminarzu

Kreatywny Starszoharcerski Krąg Artystyczny

"Harcerstwo to ruch ludzi zawsze młodych, kroczących
z innymi szeroką drogą postępu"
~Maria Staszewska

Przeglądając materiały promocyjne ZHR-u, zarówno te drukowane jak kalendarze, ulotki 1% jak i elektroniczne możemy dojść do jednego wniosku; jest mnóstwo chęci, brakuje jednak umiejętności i jednego, spójnego pomysłu na to wszystko. Odkąd harcerstwo zaczęło korzystać z internetowych mediów, a dzięki rozwojowi technologii, zaawansowane programy graficzne stały się powszechne dla wszystkich, w materiach promujących organizacje panuje sobiepaństwo.
Osoby ze zdolnościami artystycznymi mają problem, żeby przenieść swoje pomysły na nośniki elektroniczne, natomiast osoby z uzdolnieniami techniczno-informatycznymi bez problemu realizują swoje brutalne wizje.
Tutaj z pomocą przychodzi projekt - KreSKA.

Dla kogo?
Dla każdej harcerki i każdego harcerza!
Krąg będzie się składał z pełnoletnich lub wchodzących w dorosłość osób z hufca harcerek i harcerzy ze szkół ponadgimnazjalnych. 
Po konsultacji z drużynowimi naszego środowiska wiem, że istnieje w naszym hufcu szerokie grono osób o predyspozycjach artystycznych. 
W kursach i warsztatach prowadzonych przez członków kręgu będą biały udział wszystkie chętne osoby niezależnie od wieku i doświadczenia.

Nasza misja:

1. Wykształcenie grupy osób świadomych roli technik wizualnych w tworzeniu wizerunku organizacji poprzez szkolenie i rozwijanie umiejętności projektowych. (nasi następcy)
2. Nauka poprzez wspólne realizowanie harcerskich projektów o charakterze artystycznym.
3. Promowanie dobrych rozwiązań i oryginalnych projektów graficznych poprzez własną stronę i portale społecznościowe.
4. Wykreowanie pola do działania (na gruncie harcerskim) dla osób, które przez brak roli w hufcu rezygnują z udzielania się w ZHRze.
5. Zainteresowanie sztuką, pomoc w wyborze szkoły policealnej, kierunku studiów o charakterze artystycznym lub artystyczno-technicznym.