PL EN
Lilijka Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu im. Armii Krajowej

W najbliższym czasie

Brak wpisów w terminarzu do wyświetlenia.

Więcej w terminarzu

 

W I edycji Kręgu Dobroczynności zebrano kwotę: 7050 zł

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 26 kwietnia 2013, wzięło udział 8 osób ze środowiska harcerskiego, które zaprezentowały aż 11 pomysłów, oraz członkowie Kręgu w liczbie 6. Ze wszystkich przedstawionych pomysłów, na drodze dyskusji i głosowania, wybrano następujące, pod których tytułami można znaleźć opisy ich wykonania. W nawiasach podana jest jednostka odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji.

1.Remont magazynu(Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu)

Po długim okresie czasu, w którym sprzęt naszego Hufca nie mógł zagrzać miejsca w jednym lokalu na dłuższy czas, udało nam się wynająć pomieszczenie na naszą kieszeń, które jednakże wymagało remontu. Minęły trzy tygodnie codziennej pracy, w czasie której zużyliśmy ponad 400 kg wyrobów gipsowych, ponad 60 litrów farby oraz dużą ilość kabli elektrycznych(nie są to oczywiście wszystkie materiały jakich użyliśmy) a końcowy efekt mówi sam za siebie(jest to jedno z dwóch pomieszczeń):

Pierwsze pomieszczenie przed remontem

i po remoncie

2.Kurs I-ej pomocy dla drużynowych i przybocznych( 1 BDH)

6 października w siedzibie hufca odbył się kurs pierwszej- pomocy poprowadzony przez profesjonalną firmę Pogotowie Ratunkowe „MEDICA” Centrum Szkoleń i Symulacji. Kurs trwał 6h i wzięło w nim udział 14stu harcerzy którzy posiadają funkcje wychowawcze.Podczas kursu uczestnicy brali udział w wykładach, pokazach i ćwiczeniach zdarzeń szczególnych. Każdy uczestnik po szkoleniu otrzymał certyfikat ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy- I stopnia. Szkolenie było zgodne z najnowszymi wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji. Dla wielu harcerzy było to pierwsze tak gruntowne szkolenie. Niecały tydzień po szkoleniu jeden z zastępowych uratował swojego dziadka który zasłabł podczas jazdy samochodem, ratownicy medyczni byli zaskoczeni opanowaniem i profesjonalizmowi przeprowadzonej akcji przez niego.

3. Zakup urządzenia GPS dla drużyny wędrowników oraz częściowe dofinansowanie wyjazdu( 2 BDW)

Projekt niezrealizowany

4.Dofinansowanie wyjazdu dla 3 harcerek na obóz( IX BDH-ek)

Obóz IX Beskidzkiej Drużyny Harcerek im. Szarych Szeregów 
odbył się w miejscowości Niedomowo nad jeziorem Gatno, w 
drugiej połowie lipca. Został on zorganizowany przez Wejherowskie
środowisko ZHR i uczestniczyły w nich trzy drużyny z Wejherowa
(dwie męskie, jedna żeńska), jedna drużyna harcerek z Gorzowa
Wielkopolskiego oraz nasza drużyna.W sumie w obozie uczestniczyło ok. 
100 osób (w tym 11 harcerek z IX).

5. Turniej zastępów harcerek( Hufiec Harcerek na Podbeskidziu)

Tak jak planowano, Turniej Zastępów odbył się dnia 19 maja 2013r. w formie rajdu górskiego na Magurkę Wilkowicką. W grze wzięło udział 6 zastępów, czyli około 35 osób. W niedzielę rano zastępy spotkały się w trzech różnych punktach u podnóża góry wraz ze swoimi „bratnimi” zastępami (przydzielonymi na czas gry, w celu integracji). Na szczycie wszyscy razem spotkaliśmy się o godzinie 10.00 i rozpoczęta została gra. Sprawdzana została wiedza z technik harcerskich i ogólnej wiedzy harcerskiej w celu wyłonienia najlepszego zastępu Hufca w tym roku. Na koniec gry był obiad w formie gulaszu przygotowany przez schronisko (dofinansowany z pieniędzy Hufca). Oprócz posiłku sfinansowane zostały nagrody w turnieju: namiot 3-osobowy, łuk oraz kociołek turystyczny

6. Projekt „Tatry” ( XV BDH-ek)

Wyjazd w polskie Tatry, wieńczący roczną kampanię zdobywania patronki drużyny- Zofii Paryskiej-Radwańskiej, pierwszej w historii taterniczki i ratowniczki TOPR. Zdjęcia kampanii można znaleźć tutaj.

7. Zakup sprzętu biwakowego( 1 BDH)

Otrzymane pieniądze przeznaczyliśmy na kupno 5-ciu namiotów Mc Kenzie Aviolo z wyprzedaży sklepu Intersport. Dzięki temu drużyna posiada już 6 namiotów tej firmy dzięki czemu każdy zastęp na do użytku własnego  1/ 2 namioty tego samego koloru i marki. Zakupione namioty używaliśmy do tej pory 2 razy – na biwaku na Kępysce w Czerwcu, oraz na obozie wędrownym, gdzie przez cały tydzień nosiliśmy je ze sobą i rozkładaliśmy w bazach noclegowych- tj. na dzikich łąkach, u księdza w ogródku, opuszczonym poligonie i borze sosnowym- jak dotąd sprawują się świetnie!