PL EN
Lilijka Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu im. Armii Krajowej

W najbliższym czasie

Brak wpisów w terminarzu do wyświetlenia.

Więcej w terminarzu

Autor: phm. Patryk Polański

Rajd św. Jerzego

Rajd św. Jerzego w tym roku wygrał patrol Tygrysy z 4 Beskidzkiej Drużyny Harcerzy im. Cichociemnych

Ze szczegółowymi wynikami rajdu możesz się zapoznać na stronie punktacji rajdowej www.jgarus.pl/jerzy.

W sobotę 20 kwietnia odbył się rajd św. Jerzego, organizowany co roku w okolicach imienin patrona harcerzy. Fabuła gry była wzorowana na powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”, więc potrzebna była odpowiednia stylizacja na czasy wojenne. Nie zabrakło oczywiście Zośki i Rudego.

Gra była podzielona na dwie części – miejską i leśną. Żeby dostać zadanie u osoby w lesie, patrole musiały szukać informacji ukrytych w formie listów i map na terenie Bielska. Mogły także wykonać kilka zadań i zyskać dodatkowe punkty na starcie.

Aby nie było za łatwo, oddział gestapo deptał po piętach uczestnikom i odejmował punkty za każdorazowe złapanie.

Po raz pierwszy został wprowadzony SMS-owy system punktowania, a dokładniej ich liczenia i przekazywania. Wiadomości z informacją o liczbie punktów dla danego patrolu, punktowy wysyłał do stworzonego w tym celu programu, który wszystko sumował. Wyniki można było śledzić na bieżąco na stronie internetowej.

Po zamknięciu punktów na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek w postaci bigosu.

W rajdzie brało udział w sumie 14 patroli, z których najlepszym okazał się zastęp Tygrysów z 4 Beskidzkiej Drużyny Harcerzy.

Wszystko zakończyło się mszą w kościele w Cygańskim Lesie i apelem, na którym harcerze i harcerki otrzymali wyróżnienia i nagrody.

Poza tym zapraszam do oglądnięcia galerii z rajdu. Było naprawdę super :-)